Ana Sayfa Rüya Uyku İslam'da Rüya Rüya Hakkında Bilinmeyenler

Rüyada Hesap görmek

Rüyada hesap çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Olumludur.
Rüyasinda hesap yaptigini görmek mal ile tabir edilir. Kendisinin bir isten dolayi hesabinin yapildigini gören, eziyete ve mihnete düser. Biriyle hesaplastigini gören, onu bir zahmete sokar. Bir baska rivayete görede: Rüyada ölü için görülen hesap, o ölünün azapta oldugu sekilde yorumlanir. Kendi nefsiyle hesaplastigini gören kimse tevbe ederek Allaha (C.C.) dönmesine isaret eder. Hesaba çekildigini ve kolayca hesap verdigini gören kimsenin haniminin dindar saliha ve kendisine sefkatli olduguna isaret eder. Çetin bir sekilde hesaba çekildigim gören kimse, ümitsizlige ve zarara ugrar.

Kişinin rüyada kendi nefsiyle hesaplaştığını görmesi, tevbe ederek yüce Allah'a dönmesine delalet eder. Rüyada hesaba çekildiğini ve hesabını kolayca verdiğini görmek; zevcenin dindar, saliha ve şefkatli olmasına delelateder.


Rüyada hesap yapmak veya yapıldığını görmek; mala delalettir. Kendi hesabı görülen, mihnet çeker. Birini hesaba çektiğini gören, onu zahmete sokar.

Hesap ile ilgili tabirler
Bıçak Çoban Defterdar ve muhasebeci Dirilmek ve kıyamet günü Dost dostluk Gaf yapmak Hakim Hesap pusulası Iskalamak Kender Kermes Kıyamet Kıyamet günü Kitap Matematik Ödenek Sarraf Muhasebecı Ahiret Hesap